אנו ב"מוקירים" :
מרכינים ראש על כל אבדה.
עומדים לצדכם לכל שאלותיכם.
מאפשרים אתר הנצחה אישי.
השרות הוא נר לרגלנו.
אל תהססו להתקשר עכשיו!

*
*
*
 


תיאור שירותים

אתר מוקירים מציע שירותי פרסום מודעות אבל בעיתון ישראל היום במחירים מיוחדים. צוות מוקירים ייספק ייעוץ, ליווי וסיוע אישי בבחירת נוסח מודעת האבל ועזרה ביצירת ובעיצוב המודעה. כמו כן באפשרותכם לפרסם מודעות אבל באינטרנט באתר מוקירים ללא תשלום.


איך מזמינים מודעת אבל?

צוות מוקירים עומד לרשותכם בכל עת. לפרסום מודעת אבל בעיתון ישראל היום התקשרו לטלפון 054-2526696.


לפניכם מספר דוגמאות למודעות אבל אפשריות בעיתון ישראל היום בגדלים שונים לצורך המחשה: 

מודעות אבל - שאלות ותשובות נפוצות


מדוע לפרסם מודעת אבל?

מודעת אבל מתפרסמת במטרה להודיע על פטירתו של אדם. המודעה מכילה ברוב המקרים את פרטי ההלוויה ופרטים על המיקום המדויק בו יושבת משפחתו של אותו אדם שבעה לזכרו. פרטים אלה מתפרסמים עבור מי שהכיר אותו ומעוניין להגיע להלוויה ולניחום האבלים.


היכן מתפרסמת מודעת האבל?

מודעת אבל מודפסת מוצבת ברוב המקרים על הכניסה לביתו של המנוח ובמקום עבודתו ותכיל פרטים על סדרי ההלוויה של הנפטר. במקרים רבים מחליטים קרובי הנפטר וגורמים במקום עבודתו מודעות אבל גם בעיתונות הכתובה ובאינטרנט. עיתונים מובילים בישראל כמו עיתון ישראל היום, ידיעות אחרונות, הארץ ואחרים מאפשרים פרסום מודעות אבל באזורים מוגדרים בעיתון המיועדים לכך.


מי מפרסם את מודעת האבל?

בדרך כלל משפחתו של הנפטר היא זו שאחראית על פרסום המודעה. במקרים רבים גם מקום העבודה בו עבד המנוח נוהג לפרסם מודעת אבל בדבר פטירתו של העובד. במקרה בו הנפטר מת בפיגוע טרור תפרסם ממשלת ישראל מודעה כללית עם שמות האנשים שנהרגו בפיגוע.


מהו הפורמט הנפוץ והמקובל של מודעת אבל?

הגודל הסטנדרטי של מודעה בעיתון כמו ישראל היום הוא במימדים: 3.75 ס"מ (גובה) על 6 ס"מ (רוחב) למודעה קטנה, 5 ס"מ על 6 ס"מ למודעה בגודל בינוני ו-5 ס"מ על 9 ס"מ למודעה גדולה.

מדי פעם ניתן לזהות בעיתון מודעות אשר גודלן גדול יותר מהגודל הסטנדרטי. העלות הכספית של מודעות אלו גבוהה יותר. למודעות אבל יש בדרך כלל נוסח ומבנה אחיד וחריגה ממנו היא דבר נדיר יחסית. הפורמט הכללי של מודעה כזו יהיה בצורת מלבן כאשר הטקסט הכתוב הוא בגופן בעל צבע שחור.נוסח מודעת אבל

 

הרגע שבו אנו נפרדים מאדם יקר לנו, דורש מאתנו הרבה כוחות נפשיים, משום שברגע זה עלינו להתמודד עם הצער והכאב על מות יקירנו וגם לבצע לא מעט מטלות בנסיבות מאוד קשות ומכאיבות. עלינו לדאוג לסידורי הקבורה והלוויה של האיש היקר לנו, ולהודיע על כך לכל חבריו ומכריו. הדרך הקלה והמהירה להודיע לכולם היא לפרסם מודעת אבל.  

לשם כך, עלינו לחשוב היטב על נוסח של מודעת אבל שיהיה ראוי ומתאים. נוסח מודעת אבל ילמד את כל מי שיקרא אותה מספר תכונות בולטות של האיש שנפטר, ולכן לפני פרסומה חשוב שנחשוב טוב טוב מה אנחנו רוצים להדגיש בה.

בנוסף, נוסח מודעת אבל חייב לכלול בד"כ כמה פרטים חשובים כמו שעת ההלוויה, מיקום הלוויה ומיקום השבעה וזאת כדי שאנשים יידעו היכן המשפחה יושבת שבעה והיכן אפשר לבוא ולנחם אותה במהלך השבעה.

חשוב גם לדאוג לניסוח המתאים למגזר שממנו מגיע הנפטר. יש ניסוח מודעת אבל המתאים יותר לציבור חילוני ויש ניסוח מודעת אבל המתאים לציבור דתי.

 

ישנם אם כן כמה חוקים קבועים בכל הקשור לנוסח מודעת אבל אשר מקלים על מי שמתמודד עם אובדן של אדם יקר ובעל כורחו נאלץ להתמודד עם המטלות השונות של סידורי הלוויה ויידוע הקרובים אודות פטירתו של בן משפחתו ועל דבר הלוויתו.

 

·         המודעה צריכה להתחיל ב-2-3 שורות שבהן מפרסם המודעה מביע את צערו על  פטירת  האדם היקר לו ומציין את סוג הקרבה שלו לאותו אדם.

·         שורה גדולה ומודגשת ובה מופיע שם הנפטר.

·         מתחת לשם הנפטר\ת אפשר להוסיף את שם אחד או שני ההורים. 

·         שורות המתארות את סידורי הלוויה, את המקום ממנו יוצאת ההלוויה, את התאריך המדויק, ואת מקום ישיבת השבעה (הכתובת המדויקת שלו).

·         השורות המסיימות את מודעת האבל בדרך כלל מכילות את צמד המילים "המשפחה המתאבלת" ויש משפחות שבוחרות לפרט את שמות בני המשפחה המתאבלת, או את הקשר המשפחתי שלהם אל הנפטר, לדוגמא אשתו, אחיו, בניו, וכד'.

 

לפניכם מספר הצעות לנוסחי מודעת אבל סטנדרטיים לשימוש חופשי

1. מודעה סטנדרטית

בצער רב וביגון קודר

אנו מודיעים על פטירתו וכואבים את לכתו של

מאיר מאירי ז"ל

ההלוויה תתקיים היום, יום ה' 10.10.10

בשעה 10:00 בבית העלמין "עצבות""

יושבים שבעה ברח' העצמאות 48, המשפחה

 

2. מודעה סטנדרטית

ברוך דיין אמת

בצער רב ובלב כואב

אנו מודיעים על פטירת אשתי, אמנו וסבתנו האהובה

מאירה מאירי ז"ל

ההלוויה תתקיים היום, יום ג' (י"א בתשרי) 10.10.10

בשעה 15:00 בבית העלמין "עצבות"

יושבים שבעה ברח' האהבה 100, המשפחה המתאבלת

 

לצפייה במספר דוגמאות נוספות לנוסחי מודעות אבל לחצו כאן

 

הדפסת נוסח של מודעת אבל לתלייה על דלת הבית ופרסום מודעות בעיתונים

בתי דפוס רבים מציעים את שירותיהם בכל הקשור להדפסת מודעת אבל לתלייה וישמחו להדפיס מודעות למשפחות שמעוניינות בכך ואף לעזור להם לנסח מודעת אבל ליקירם שנפטר. כמעט כל בית דפוס יספק את השירות הנ"ל וקיימת גם אפשרות לנסח ולהדפיס מודעה בעצמכם באתר של חברה קדישא.

לצידם של בתי הדפוס ישנם גם עיתונים גדולים בישראל שמציעים למשפחות ולמקומות עבודה של אנשים שהלכו לעולמם לפרסם מודעת אבל שתוצג במדור המתאים העיתון. היתרון המרכזי של פרסום שכזה היא התפוצה הרחבה ומספר האנשים הרב אשר נחשף למודעה ומתעדכן בדבר הפטירה של האיש. אנו מקווים שמאמר זה יסייע למי שיהיה לו צורך לנסח מודעת אבל בשעות הקשות והכואבות שבהן נודע לו על פטירת אחד מיקיריו.